Ne

Alter Habitus, u themelua nė gusht tė vitit 2009, nga njė grup i pėrbėrė prej sociologeve, antropologeve dhe linguistėve dhe aktivesteve tė tė drejtave njerzore tė grave. 

Alter Habitus, brenda programit tė Kujtesės Kolektive, ėshtė  duke hulumtuar dhe dokumentuar me fotografi tė  gjitha memorialet e ndė rtuara... Lexo mė shumė 

 • Conference Call for Abstracts: Dealing with the Past: Social Movements in Kosovo in Socialism and 1990s 6-8 October, 2017, Prishtina, Kosovo

  *** Deadline extended ***

  Call for Abstracts

  Conference: Dealing with the Past: Social Movements in Kosovo in Socialism and 1990s

  6-8 October,...Read more

 • Diskutimi I- “Politikat dhe Praktikat e Kujtesёs Kolektive nё Kosovё”

  Alter Habitus organizoi diskutimin e parė me 22 qershor, nepermes tė cilit ngrit qeshtjet te cilat deri me tani nė Kosovė nuk janė diskutuar me njė qasje akademike....Read more

 • Diskutimi II- “Ballafaqimi me tė Kaluarėn – Drejtėsia Tranzicionale nė Kosovė

  Alter Habitus, me 6 gusht 2010 pėrgjatė festivalit ndėrkombėtar tė filmit dokumentar dhe tė shkurtė “Dokufest”, nė Shtėpinė e...Read more

Lajme

 • Takimi pėr strategjinė e punės sė Alter Habitusit

  Alter Habitus me datėn 12 - 13 nandor 2011 nė Brezovicė mbajti takimin pėr strategjinė e punės nė dy vitet e ardhshme. Nė takim morėn pjesė antarėt e... pėr mė shumė

pėr mė shumė 

Blog

 • Elmaze Gashi

  Zhvendosja e Vėshtrimit: Tė harru'm pėrmes Aktit tė Pėrkujtimit? Monumenti qė Mungon Nėpėr Kosovė s'mundet me u udhėtu pa vėrejtė numrin e...

View all